Top 10 – Najnavštevovanejšie webstránky na Slovensku

Zaujímalo vás už niekedy, aké webstránky Slováci navštevujú najčastejšie a prečo? Dnes vám prinášame zoznam desiatich najnavštevovanejších stránok. Niektoré webstránky sú pomerne jednoznačnou voľbou a mnohým z nás sú určite známe, iné však môžu byť o čosi neštandardnejšie avšak nakoľko sú praktické, sú určite užitočné pre nejedného Slováka. Aktuálny zoznam: https://www.similarweb.com/top-websites/slovakia/

Zvoľ top desiatku

Card image cap
(0)

Google

Americký gigant vo vyhľadávaní, Google má takmer na všetko odpoveď. Neustále prečesáva svet internetu a kompiluje dáta pre čo najpresnejšie odpovede a to platí aj na slovenskom webe. Dáta kategorizuje do výsledkov, obrázkov, máp, správ a nedávno aj financií. Okrem toho má pod sebou aj webové aplikácie ako Gmail, Drive, a pod.

Card image cap
(0)

YouTube

Dnes už súčasť Googlu, YouTube je stránka s neuveriteľne veľkým obsahom videí. Vďaka svojim algoritmom je YouTube schopný poskytovať obsah relevantný pre vás a vašu lokáciu. Na výber máte to, čo je populárne vo vašej krajine, vo vami rozprávanom jazyku, ako aj relevantnejšie videá na základe vašich koníčkov, záujmov, práce alebo nákupným tendenciám.

Card image cap
(0)

Facebook

Stránka miliónov tvárí, Facebook je najpoužívanejšia sociálna sieť na svete s vyše troma miliardami aktívnych používateľov. Využívajú ju Slováci každej vekovej kategórie a počas pandémie sa na Facebook dokázali dostať aj používatelia staršej vekovej kategórie, ktorí tak dokázali objaviť silu informačného šumu 21. storočia .

Card image cap
(0)

Aktuality

Najpopulárnejšie internetové správy, Aktuality.sk majú najvyššiu navštevovanosť spomedzi všetkých. Aktuality poskytujú okrem novín aj platformu na šírenie vlastných názorov a záujmov novinárov, ktorí si prešli manuálnym výberom redaktorov. Aktuality je vlastnená švajčiarskou firmou Ringier Axel Springer. V súčasnej dobe sú noviny kvôli nedôvere občanov čoraz menej pozeranými a Aktuality.sk nie sú výnimkou, aj preto sa Aktuality snažia vyplniť rozpočtové diery svojimi predplatnými službami.

Card image cap
(0)

SME

Jeden z najnavštevovanejších novinových portálov na Slovensku, svoje korene zapustil ešte v roku 1993. Turbulentná história začala v momente ako bola spoločnosť Petit Press odkúpená Pentou v 2015, kvôli čomu vznikol Denník N. Penta však upustila od svojej investície a od zmluvy ustúpila v roku 2021. SME aj naďalej tlačia papierové noviny.

Card image cap
(0)

Pravda

Jeden z najstarších denníkov Slovenska, založená prvotne v roku 1920počas demokratického Československa, Pravda.sk je na 6. priečke najnavštevovanejších stránok na Slovensku. Počas svojej existencie bola Pravda pod kontrolou komunistických orgánov, dnes sa však orientuje na miernu ľavicu. Napriek digitálnej prítomnosti a turbulentnej histórii, Pravda aj naďalej tlačí papierové noviny.

Card image cap
(0)

Bazos

Trhovisko všetkého nechceného, starého, uloženého a pozabudnutého. Nečudo, že Bazoš je jednou z najnavštevovanejších stránok na Slovensku. Aj naďalej je centrom predaju tovarov či dokonca služieb pre Slovákov, ktorí hľadajú čo najlepšie možné ceny pre nimi žiadaný tovar.

Card image cap
(0)

Zoznam

Slovenský internetový portál založený v roku 1997, Zoznam bol jedným z prvých vyhľadávačov na slovenskom internete. Zoznam je dnes zlatými stránkami slovenského internetu a ako agregátor informácií poskytuje takmer všetko, na čo si zmyslíte. Od novín po podcasty, TV program, najhorúcejšie informácie či dokonca inzeráty a ponuky práce.

Card image cap
(0)

Topky

Kontroverzný bulvárny portál Topky.sk je vďaka jednoduchosti aj naďalej populárnou destináciou Slovákov, ktorí chcú čo najnovšie informácie zo sveta ale aj Slovenska. Napriek starému vzhľadu sú Topky rýchle a k veci, možno preto sú napriek všetkému až na 9. priečke najnavštevovanejších stránok na Slovensku.

Card image cap
(0)

Instagram

Portál k životu mnohých Slovákov, Instagram poskytuje platformu pre zdieľanie zážitkov Slovákov z dovoleniek, práce, domácnosti a pod. Niektorí ju používajú skôr na písanie správ, než zdieľanie každého momentu svojho života, iní ju však používajú ako platformu na speňaženie svojho dosahu. Instagram je súčasťou Facebooku a v dnešnej dobe sa snaží zmodernizovať a konkurovať tak čínskemu TikToku.

Zdieľaj článok:
ARGO
ARGO

Výbery najlepších aplikácií, filmov, hier a hudby. V prípade, že chcete mať vašu vlastnú top 10-ku na Argu, tak nám napíšte na www.argo.sk@gmail.com