Top 10 – Post-apokalyptické seriály o konci sveta

Otázka konca sveta nás, ako ľudstvo, fascinuje od nepamäti. Teórií kedy a ako koniec sveta nastane prišlo už niekoľko. Našťastie sa ešte žiadna nenaplnila. Otázkou ako koniec sveta začne je však len začiatkom záhady. Ľudí zaujíma aj to, čo sa bude diať po takzvanej apokalypse – katastrofe s ničivými následkami? Na tieto dve otázky nám nápaditým spôsobom odpovedajú posapokalyptické seriály. Prinášame vám prehľad desiatich  najlepších s najzaujímavejšími odpoveďami na otázky o konci sveta.

Zvoľ top desiatku

(1)

Snowpiercer

Zem zamrzla a preživší po nej putujú vo vlaku, novodobej arche, v ktorej vládnu bohatí, ktorí si zaplatili drahé lístky. Do vlaku preniknú aj bežní ľudia, a tí sú zatlačení do zadnej časti vlaku, kde majú katastrofálne životné podmienky. Po siedmich rokoch putovania potrebuje vedenie vlaku pomoc bývalého detektíva, žijúceho v tejto najnižšej vlakovej triede. To je perfektná príležitosť na vzburu a zmenu kastového systému vlaku.

(1)

Salvation

Salvation prináša typ apokalypsy, ktorá sa dá predvídať dopredu . K zemi sa blíži asteorid, ktorý spozorujú Darius Tanz, miliardár, vedec a technologický génius a jeho chránenec Liam Cole, postgraduálny študent na MIT,Oznámia to Pentagonu, ale tomu sa nepodarí prísť s riešením a vlády ostatných štátov prichádzajú tiež len s čiastočnými riešeniami. Ale ak všetci spoja svoje sily tak záchrana ľudstva môže byť úspešná.

(0)

The Umbrella Academy

The Umbrella academy je nevšedný postapokalyptický seriál, ktorý spája boj s koncom sveta, cestovanie v čase a nadprirodzené schopnosti. Práve preto, že sa tu prelínajú časové línie, tak len niektoré postavy žijú v postapokalyptickom svete a ostatní to zatiaľ riešiť nemusia. 43 žien na celom svete porodí bez toho, aby boli tehotné deti so zvláštnymi schopnosťami. Podnikateľ Sir Reginald Hargreaves zhromaždí a vychová sedem z nich. Na čas sa ich cesty rozídu a po jeho smrti sa znova spoja, keď jeden z nich predpovie blížiaci sa koniec sveta a oni musia nájsť spôsob ako mu zabrániť.

(0)

Revolution

Revolution dáva odpoveď na otázku čo by sa dialo keby náhle zmizla elektrická energia a moderné technológie. Stalo sa to vďaka Blackoutu. Po celom svete zlyhali všetky elektrické zariadenia, zariadenia na prenos dát a sieťové infraštruktúry. Po tejto udalosti sa spoločnosť musí prispôsobiť novému svetu bez technológií, kde vznikla nová vojenská vláda a rôzne frakcie súperiace v boji o prežitie. Revolution sleduje príbeh rodiny Mathesonovcov, ktorí sú držiteľmi kľúča k obnoveniu elektrickej energie.

(0)

The Strain

Na letisku v New Yorku pristane lietadlo, v ktorom všetci pasažieri okrem štyroch preživších zahynuli záhadným spôsobom. Na palubu preto prizvú epidemiológa Dr. Ephraima Goodweathera, ktorý zistí, že pasažieri umreli na starodávny vírus a on sa snaží zastaviť šírenie tohto vírusu a zachrániť svoje mesto pred katastrofou. Virus sa rozšíril z rakvy plnej zeminy, ktorí bola na palube lietadla a človek podplatený miestnym milionárom ju prepašuje do mesta napriek doktorovmu zákazu.

(0)

Sweet Tooth

Seriál "Sweet Tooth" je americký televízny seriál z roku 2021, ktorý je natočený podľa rovnomenného komiksu od Jeffa Lemirea. Seriál sa odohráva v postapokalyptickom svete, kde sa ľudia rodia s rôznymi zvieracími rysmi. Hlavným hrdinom je chlapec menom Gus, ktorý má jelení roh na hlave a vydáva sa hľadať svoju rodinu naprieč západnou Amerikou v sprievode rovnako nevšedných priateľov.

(0)

The Walking Dead

The Walking Dead patrí k najobľúbenejším postapokalyptickým seriálom posledných desať rokov. Ricka Grimes, bývalý zástupca šerifa, sa prebudí z kómy, aby našiel nemocnicu opustenú a svet plný zombií. Rick sa vydáva nájsť svoju nezvestnú manželku a syna, aby sa spolu usadili na bezpečné miesto, ktoré nebude v dosahu nemŕtvych.

(0)

Daybreak

Daybreak zobrazuje postapokalyptický svet, v ktorom prežili len tínedžeri a deti. Dospelý sa premenili na zombie. Tínedžeri vytvoria viacero skupín a gangov, ktoré bojujú medzi sebou aj s monštrami. Jednu skupinu vedie 17 ročný Josh, pátrajúci po svojej priateľke uprostred zombie chaosu. Tínedžerský nadhľad, humor a nevšedné dialógy sú pre tento seriál, ktorý sa na Netflixe dočkal jedinej série príznačné a oplatí sa ho pozrieť.

(0)

The Last man

Na svete vymreli z nejakého neznámeho dôvodu všetci muži okrem Yoricka. Ten putuje za svojou rodinou po posaapokalyptickom svete, kde už nič nefunguje a snaží sa zistiť prečo prežil ako jediný. The Last man je nakrútený podľa komiksu a zamýšľa sa nad izoláciou a genderovými problémami.

(0)

The last of Us

The Last of us je postapokalyptický zombie seriál natočený podľa známej videohry. V tomto seriály sa ochorenie šíru prostredníctvom huby, cordyceps, ktorá sa naučila prežiť v ľudskom tele a napáda mozog svojho hostiteľa. Medzi populáciou sa šíri uhryznutím nakazeného. 14 ročná Elie je voči pôsobeniu tejto huby imúnna a jej otec Joel sa ju snaží ochrániť, aby sa vďaka nej mohla vyvinúť vakcína na túto hubovú infekciu.

Zdieľaj článok:
ARGO
ARGO

Výbery najlepších aplikácií, filmov, hier a hudby. V prípade, že chcete mať vašu vlastnú top 10-ku na Argu, tak nám napíšte na www.argo.sk@gmail.com