Top 10 – Najlepšie seriály so superhrdinami

Filmy so superhrdinami sú vždy veľkým trhákom v kinách. V posledných rokoch sa hlavne vďaka rôznym streamovacím platformám komiksoví superhrdinovia ocitli aj v mnohých seriáloch. Niektoré seriály so superhrdinami sa dočkali len jednej série, iné fungujú viac sezón. Ich divácka základňa sa však rozširuje a preto rastie aj ich ponuka. Prinášame vám prehľad tých najlepších seriálov so superhrdinami.

Zvoľ top desiatku

(0)

PeaceMaker

Seriál PeaceMaker je dejovo nadväzuji film na The Suicide Squad. Superhdinu Peacemakera hrá (John Cena), ktorý je stále nažive vo väzbe Amandy Wallerovej (Viola Davis). Tá ho zaradí do špeciálnej jednotky čiernych operácií vyšetrujúcich parazitické druhy. Peacemaker je v istom zmysle charizmatický ,aj keď arogantný muž s čiernym humorom, ktorý obraňuje mier bez ohľadu na to koľko ľudí bude musieť kvôli tomu zabiť.

(0)

The Sandman

Netflixovský seriál so superhrdinami The Sandman zhmotnil komiksového hrdinu Morfea od Neila Gaimana. Ide o vernú seriálovú adaptáciu tohto veľmi obľúbeného komiksu. Morfeus, známy ako Sandman je v podstate záporný hrdina, ktorý v ríši snov zhmotňuje naše nočné mory. Po dlhom väzení unikne na slobodu a znova si buduje svoju ríšu snov, kde ovplyvňuje ľudskú psychiku.

(0)

MoonKnight

Seriál Moon Knight je americký seriál natočený podľa komiksového superhrdinského charakteru Moon Knight vydaného od Marvel Comics. Seriál sa sústreďuje na postavu Marka Spectora, bojujúceho proti zločinu pomocou svojho alter-ega Moon Knight. Seriál Moon Knight sa odohráva v Marvel Cinematic Universe a jeho príbeh mapuje mentálne zdravie hlavného hrdinu, ktorý má disociatívnu poruchu osobnosti a má niekoľko alter-eg, ktoré mu pomáhajú v jeho boji proti zločinu. Seriál je plný akcie, napätia a temnoty.

(0)

The Boys

Seriál so superhrdinami The Boys priniesol realistický pohľad na superhrdinov. Ukázali, že aj oni môžu skĺznuť a zneužívať svoje super schopnosti. Nabúralo to koncept absolútneho dobra bojujúceho proti zlu. The Boys je skupina kriminálnikov, ktorá sa snaží dostať skorumpovaných superhrdinov pod kontrolu. Seriál s dramatickými momentami striedanými čiernym humorom a výbornou grafikou je divácky lákavý.

(0)

Jesica Jones

Seriál Jessica Jones priniesol hneď niekoľko osviežujúcich momentov v tomto žánri. Za prvé hlavnou hrdinkou je ženská superhrdinka, ktorá aktuálne nepôsobí v nejakej superhrdinskej skupine bojujúcej proti zlu. Vedie svoju vyšetrovateľskú agentúru, v ktorej využíva svoje schopnosti. Za ďalšie táto séria mapuje traumu Jesiky Johnes z minulosti po únose a ovládaní mysle zloduchom Kilgraveom, čím sa tu ukazuje, že aj superhrdinovia sú zraniteľní.

(0)

Watchmen

Pôvodný komiks Watchmen od Alana Moorea je jedným z najviac oceňovaných kúskov tohto žánru všetkých čias. Jeho novodobé seriálové spracovanie z roku 2019 od HBO sa verne drží predlohy, aj keď do alternatívneho vesmíru pridali aj vlastné postavy. Hlavná postava je policajná detektívka, ktorá sa snaží vyriešiť zločin v tomto svete, kde sa ešte stále bojuje s rasizmom a útlakom. Superhrdinovia tu existujú, ale sú vládou zakázaní. Práve fakt, že sa nebojí rozoberať chúlostivé témy dáva tomuto seriálu pridanú hodnotu.

(0)

Agents of S.H.I.E.L.D.

Agents of S.H.I.E.L.D. patrí k najlepšie hodnoteným seriálom so superhrdinami. Dočkal sa siedmich sezón a bol zrušený po prvých rozpačitejších recenziách. Seriál mapuje Phila Coulsona a tím agentov organizácie S.H.I.E.L.D. čo je vo voľnom preklade Divízia strategickej domácej intervencie, presadzovania a logistiky, ktorá sa stará o svetový poriadok v realite, kde žijú superhrdinovia a mimozemšťania.

(0)

Legion

Tento seriál so superhrdinami nás zavedie do sveta X-menov. Sleduje príbeh mutanta Davida Hallera. Ten má silné psychologické schopnosti, ktoré sa spočiatku javia ako schizofrénia. V čase keď zistí , že je mutant a učí sa schopnosti ovládať, nie potláčať, tak sa mu výrazne zlepší život. Seriál je plný zvratov a perfektných zobrazení Davidovej mysle.

(0)

Smallville

Superman je všeobecne najznámejší superhrdina aj medzi ľuďmi, ktorí tento žáner nevyhľadávajú. Smallville vysvetľuje bližšie pôvod Supermana a jeho mladosť, kým iba objavoval svoje schopnosti. Hlbšie sa ponára do jeho medziľudských (aj mimozemských) vzťahov a až ku koncu vystupuje ako pravý Superman.

(0)

What If...?

Animovaný seriál What if…? (Čo keby…?) prináša alternatívne vesmíry a mení niektoré kľúčové momenty v príbehoch marvelovských komiksov. Vytvára tak úplne nový príbeh a verzie superhrdinov. Seriál opisuje čo by sa mohlo stať keby sa v konkrétnom pôvodnom komiksovom príbehu odohralo niečo inak. To fanúšikom komiksov prináša nový pohľad na superhrdinov a spoznávajú ich aj z iných stránok.

Zdieľaj článok:
ARGO
ARGO

Výbery najlepších aplikácií, filmov, hier a hudby. V prípade, že chcete mať vašu vlastnú top 10-ku na Argu, tak nám napíšte na www.argo.sk@gmail.com