Top 10 – Najlepšie zombie seriály

Zombie sú ako my. V podstate sú to ľudia len sú trochu pomalejší a majú potrebu jesť ľudské mäso. Posledné roky začali byť zombie v trende v rámci pop kultúry. S knihami, filmami a seriálmi s týmto zameraní sa akoby roztrhlo vrece a tešia sa veľkej popularite. Prinášame vám zoznam desiatich zombie seriálov, ktoré sa oplatí vidieť:

Zvoľ top desiatku

(1)

The Walking Dead

Patrí medzi najznámejšie zombie seriály. Niet divu vysiela sa už desať sezón a stále sa natáčajú ďalšie časti. Ide o typický postapokalyptický zombie seriál, kde chodiaci mŕtvi zabíjajú prežívších. Boj o život je tu zobrazený veľmi naturalisticky až brutálne. Zástupca šerifa, ktorý sa preberie z kómy do sveta zombie apokalypsy dá dokopy zdravých ľudí, aby sa vedeli účinnejšie brániť proti nemŕtvym.

(1)

The Last of Us

The Last of us je postapokalyptický zombie seriál natočený podľa známej videohry. V tomto seriály sa ochorenie šíru prostredníctvom huby, cordyceps, ktorá sa naučila prežiť v ľudskom tele a napáda mozog svojho hostiteľa. Medzi populáciou sa šíri uhryznutím nakazeného. 14 ročná Elie je voči pôsobeniu tejto huby imúnna a jej otec Joel sa ju snaží ochrániť, aby sa vďaka nej mohla vyvinúť vakcína na túto hubovú infekciu.

(1)

All Of Us Are Dead

All of us je opäť netflixovský zombie seriál, ktorý sa odohráva na strednej škole v Južnej Kórey. Študenti, ktorí prežili, sa musia vyrovnať s tým, že z ich priateľov sa stali zombie, pičom potrebujú nájsť spôsob ako opustiť školu. Tento zombie seriál je netradičný v tom, že nenakazení študenti musia zabíjať svojich premenených spolužiakov.

(0)

Z Nation

Z Nation sleduje skupinu preživších, ktorí musia putovať z New Yorku do Kalifornie, aby doručili liek na zombie apokalypsu do vládneho laboratória. Tento zombie seriál je originálny kombináciou dramatických krvavých scén a humorného nadhľadu na zombie.

(0)

Death Valley

Údolie smrti je zombie seriál, ktorý zvolil zaujímavý štýl natáčania, kde vymyslené udalosti prezentuje ako dokument. Death Valley sa zameriava na špeciálne policajné oddelenie, ktoré má chrániť obyvateľov Kalifornie pred zombiami.

(0)

Kingdom

Juhokórejský seriál Kingdom - Kráľovstvo je originálny v tom, že boj so zombiami umiestnil do minulosti. Dej sa odohráva v 16. storočí, v časoch vládnutia dynastie Joseon. Počas hladomoru a vnútrodynastických sporov o trón sa v kráľovstve objaví chooroba, kedy sa ľudia po uhryznutí menia na besné zvieratá – zombie.

(0)

Black Summer

Zombie seriál Black Summer, temné leto, je inšpirovaný seriálom Z Nation. Black Summer mapuje prvé týždne zombie apokalypsy, kedy sa úplne cudzí ľudia dajú dokopy, aby mali väčšiu šancu prežiť a nájsť svojich blízkych. Seriál je plný napätia a pozoruje vytváranie vzťahov a dôvery medzi neznámymi ľuďmi.

(0)

iZombie

Seriál iZombie ponúka nový pohľad na tento druh monštra. Liv Moore, ambiciózna lekárka, sa premení na zombie a prijme prácu v kancelárii súdneho lekára, aby mala prístup k svojmu jedlu (ľudskému mozgu) bez zabíjania. Zistí, že po zjedení mozgu získa osobnostné črty a spomienky človeka , ktorému zjedla mozog. Svoje tajomstvo prezradí svojmu šéfovi a detektívovi, s ktorými objasňuje pomocou svojich vízii vraždy. Tento seriál je okrem bezduchého zabíjania plný záhad, napätia a humoru.

(0)

Daybreak

Seriál Daybreak sledujúci skupinu tínedžerov žijúcich v zombie apokalypse sa na Netflixe dočkal iba jednej série. Tú sa oplatí vidieť, pretože prináša nový pohľad na zombie dobu od inej vekovej kategórie než to býva bežne. 17 ročný mladík pátra po svojej priateľke uprostred zombie chaosu. Tínedžerský nadhľad, humor a nevšedné dialógy sú pre tento seriál príznačné.

(0)

Santa Clarita Diet

Santa Clarita Diet je zombie seriál, ktorý bravúrne spája horor, mystérioznosť a komédiu. Okrem nevšednej kombinácie žánrov tu Netflix vsadil aj na hviezde obsadenie. Hlavnú rolu realitnej maklérky predmesia Santa Clarita v Kalifornii Shely Hamond hrá Drew Barymore. Shella sa premení na zombie a jej manžel s rodinou sa ju snažia utajiť jej tajomstvo, uzdraviť ju a prísť na záhadu prečo sa to deje.

Zdieľaj článok:
ARGO
ARGO

Výbery najlepších aplikácií, filmov, hier a hudby. V prípade, že chcete mať vašu vlastnú top 10-ku na Argu, tak nám napíšte na www.argo.sk@gmail.com