piatok, 12 apríla, 2024
ÚvodZaujímavostiTop 10 - Najlepšie emotikony a ich význam

Top 10 – Najlepšie emotikony a ich význam

Dnes sa s vami podelíme o 10 najpoužívanejších emotikonov za rok 2022 ako aj s ich významom. Emotikony, alebo emodži (angl.: emoji), sú skvelým spôsobom, ako sa vyjadriť a pridať trochu zábavy do svojich správ. V poslednej dobe sa stali popredným spôsobom, ako prejaviť emócie, skrátiť vety a okoreniť diskusiu. Okrem iného sa emotikony stali aj súčasťou meme kultúry a používajú sa v ironickom ale aj neironickom kontexte. Tie najobľúbenejšie emotikony popisujeme nižšie:

Zvoľ top desiatku

Card image cap
(1)

Slzy od smiechu😂

Daný emotikon je jedným z najobľúbenejších. Odosielateľ sa natoľko smeje, až mu vyhŕknu slzy. Môže tiež ukazovať, že sa cítite byť šťastní alebo pobavení niečím vtipným či veselým. Slovné alternatívy a skratky: ROFL, LMAO, LOL a pod.

Card image cap
(0)

Červené srdce❤️

Tento emotikon je klasickým symbolom lásky, romantiky, náklonnosti a priateľstva. Môže tiež predstavovať vášeň, vernosť, úprimnosť a častokrát aj vďačnosť.

Card image cap
(0)

Váľať sa po zemi so smiechom 🤣

Po anglicky je emotikon zvaný Rolling on theFloorLaughing (už staršia skratka: ROFL). Emoji podobné tvári so slzami od smiechu, v danom prípade je však smiech ešte intenzívnejší a to natoľko, že ste zo smiechu až na zemi kde sa váľate, pretože si neviete pomôcť prestať sa smiať. Naznačuje to,, že niečo je mimoriadne vtipné.

Card image cap
(0)

Palec hore👍

Gesto súhlasu, podpory a povzbudenia. Môže tiež znamenať "OK", "dobré", "pekne odvedená práca" alebo "pekné“.

Card image cap
(0)

Hlasný rev 😭

Tento emotikon je opakom tváre so slzami radosti a znamená, že kvôli niečomu nahlas revete. Môže tiež naznačovať, že sa cítite byť zranení, sklamaní, že máte zlomené srdce alebo sa cítite beznádejne.

Card image cap
(0)

Zopnuté dlane🙏

Tento emoji je gestom modlitby, vďačnosti, úcty a prosby. Môže tiež znamenať "prosím", "ďakujem", "prepáč", “verím“ alebo "dúfam". Tento emoji použite, keď chcete dať najavo, že sa za niekoho alebo niečo modlíte, alebo že ste za niečo vďační.

Card image cap
(0)

Oheň 🔥

Tento emoji predstavuje teplo, plameň, energiu a silu. Môže tiež predstavovať vášeň, vzrušenie, nadšenie a kreativitu. Len nedávno nadobudol tento emotikon aj druhý význam, a to hodnotenie niečoho, najmä nejakého výrobku, hudby, videa a pod. Tento emoji dnes použite najmä na to, keď chcete ukázať, že je niečo vynikajúce, úžasné.

Card image cap
(0)

Tvár s vyplazeným jazykom a žmurkajúcim okom😜

Tento emoji je hravým vyjadrením zlomyseľnosti, podpichovania, žartovania a/alebo sarkazmu. Emotikon je vhodný v prípade, že si chcete z niekoho alebo z niečoho priateľsky uťahovať.

Card image cap
(0)

Diablík 😈

Tento emoji znázorňuje zlomyseľnosť, neplechu a čertovstvo. Môže tiež ukázať, že sa cítite zlomyseľne, nezbedne alebo rebelantsky. Emotikonom preukážete svoju zlomyseľnú stránku alebo prezradíte, že máte niečo za lubom.

Card image cap
(0)

Srdečný úsmev 😍

Tento emotikon je výrazom lásky, obdivu či zamilovanosti do niekoho alebo niečoho. Rovnako naznačuje, že sa cítite byť šťastní a spokojní.

ARGO
ARGOhttps://www.argo.sk
Výbery najlepších aplikácií, filmov, hier a hudby. V prípade, že chcete mať vašu vlastnú top 10-ku na Argu, tak nám napíšte na www.argo.sk@gmail.com
PODOBNÉ PRÍSPEVKY

POPULÁRNE PRÍSPEVKY

ORIGINÁLNA POTLAČ