Top 10 – Najlepšie TV seriály so sériovými vrahmi

Väčšina sériových vrahov pôsobí veľmi inteligentne, charizmaticky až džentlmensky. Za príjemným prvým dojmom sa, ale skrýva chladnokrvný zabijak s prepracovanými vraždiacimi rituálmi. Seriály so sériovými vrahmi nahliadajú do psychiky vraha a vyšetrovateľských metód čo priťahuje čoraz viac televíznych divákov. Tu je zoznam  desiatich najlepších seriálov o sériových vrahoch, či už skutočných alebo vymyslených, ktoré sa oplatí vidieť.

Zvoľ top desiatku

(0)

Dexter

Seriál Dexter je brilantný v tom, že mapuje psychiku a vyčíňanie sériového vraha, ktorý je zároveň vyšetrovateľom – forenzným expertom, ktorý analyzuje krv. Trauma z ťažkého detstva ho poznačila a vyvinula sa v ňom chuť zabíjať. Jeho povolanie forenzného experta mu pomáha po sebe zametať stopy, keďže má prístup k vyšetrovaniu vrážd.

(0)

Hannibal

Dr. Hannibal Lecter je celosvetovo známa postava vraha z mnohých filmov a románov. V seriály od NBC z rokov 2013 – 2015 jeho tajomstvo ešte nie je odhalené a pomáha agentovi FBI Willovi Grahamovi s profilom vraha z Minessoty. Tento seriál je perfektný v zobrazovaní krehkosti ľudskej psychiky a myslenia vrahov.

(0)

Mr. Mercedes

Pán Mercedes je prezývka nedolapeného vraha, ktorý úmyselne prešiel ukradnutým Mercedesom niekoľko ľudí. Vyšetrovateľ Bill Hodges odchádza na dôchodok a nevyriešený prípad ho trápi. Navyše mu začne písať a vyhrážať sa mu psychopat menom Brady Hartsfield, ktorý začne vraždiť, aby získal pochybnú slávu.

(0)

Prodigal Son

Prodigal son (Márnotratný syn) priniesol do sveta seriálov so sériovými vrahmi jedinečný prvok. V seriály proti sebe stoja syn a otec. Otec je sériový vrah a syn je vyšetrovateľ vytvárajúci profily vrahov. Syn - Malcom pomohol dostať do väzenia svojho otca, ktorý spáchal množstvo vrážd. Po rokoch profilovania pre FBI začne pomáhať newyorským policajtom a jeden vrah sa rozhodne vraždiť podobnými metódami ako jeho otec, tak je nútený s ním prípad konzultovať.

(0)

Dahmer

Netflix sa rozhodol zrekonštruovať vraždenie skutočného sériového vraha Jeffreyho Dahmera v rokoch 1978 až 1991. Seriál o Jeffrey-m Dahmerovi je zdramatizovaný desať ročný hon na tohto sadistu.

(0)

The Serpent

Je opäť príbeh skutočného vraha, tentoraz z Ázie. Charles Sobhraj si v rokoch 1975 a 1976 vybral za svoje obete turistov, ktorí vycestovali do juhovýchodnej Ázie. Lovil ich pod falošnou identitou obchodníka so šperkami spolu so svojou priateľkou.

(0)

The Alienist

The Alienist je jedinečný seriál o sériovom vrahovi pretože sa odohráva v New York-u, kde počas roku 1896 vyčíňa sériový vrah, ktorý sa zameral na chlapcov bez domova živiacich sa prostitúciou. Vyšetrovateľ si musí povolať na pomoc psychiatra Lászloa Kreislera.

(0)

Killing Eve

Killing Eve je britský špionážny thriller natočený pre BBC Amerika a práve v USA mal obrovský úspech. Ide o príbeh Eve Polastri, britskej vyšetrovateľky ktorá má za úlohu chytiť psychopatickú vrahyňu Villanelle. Ako prenasledovanie vrahyne postupuje, obe si vypestujú vzájomnú posadnutosť tou druhou.

(0)

American Horror Story: Asylum

Krvavá tvár alias Dr. Thredson - American Horror Story: Asylum sleduje psychiatra, ktorý má v sebe viac osobnostní. Krvavá tvár je jeho alter ego sériového vraha. Dr. Trendson hľadá ideálnu matku a keď vytipovaná žena nesplní jeho očakávanie nasadí si svoju masku krvavej tváre a zabije ju.

(0)

The Fall

Netflixovský trojsériový kriminálny thriller sa snaží divákovi priblížiť čo prežívajú vyšetrovatelia pri neúspešnom pátraní. Seriál sleduje dvoch lovcov stojacich proti sebe – sériového vraha, ktorý uniká, a uznávaného detektíva, ktorý ho neustále hľadá.

Zdieľaj článok:
ARGO
ARGO

Výbery najlepších aplikácií, filmov, hier a hudby. V prípade, že chcete mať vašu vlastnú top 10-ku na Argu, tak nám napíšte na www.argo.sk@gmail.com