Top 10 – Najlepšie TV seriály o lúpežiach

Napínavé seriály, plné dejových zvratov v ktorých je záporák zároveň hrdinom. Ukážu, že svet nie je vždy čierno biely a aj na prvý pohľad niečo naozaj zlé, ako krádež  môže mať skrytý pozitívny zmysel. Seriály o lúpežiach málokedy nudia a prinesú vám do života pár zaujímavých myšlienok, ktoré vás naučia pozerať sa na aj na bežné situácie v živote z rôznych uhlov pohľadu. Tu je 10 najlepších seriálov tochto druhu – seriálov o lúpežiach.

Zvoľ top desiatku

(2)

Money Heist

Money heist (Papierový dom) je španielska krimi dráma o lúpeži väčšej lúpežníckej skupiny v Kráľovskej španielskej mincovni a tlačiarni peňazí. Príbeh je podaný z pohľadu jedného jej člena. Lúpežná skupina sa oblieka do červených kombinéz a vedie ich záhadný „Profesor“, ktorý už predtým naplánoval dve geniálne lúpeže. Dej v sebe skrýva v každej časti iný zvrat a preniká do vzťahovej dynamiky medzi zločincami a do ich psychiky, čo robí tento trhák na Netflixe naozaj pútavým.

(0)

The Endgame

Lúpežný seriál The Endgame odvysielala NBC v roku 2022. Sledujeme v ňom príbeh Eleny Federovovej, ktorá obchoduje so zbraňami a naplánovala niekoľko lúpeží v New Yorku. Bola chytená federálnou políciou a jej vyšetrovanie vedie agent Val Turner. Ten sa snaží odhaliť detaily jej plánu a jej motív.

(0)

Hatton Garden

Hatton Garden je štvordielna miniséria z roku 2019 natočená podľa skutočnej udalosti. Mapuje vlámanie do podzemného trezoru v Hatton Garden v Londýne, ktoré sa stalo v roku 2015. Vedomie, že príbeh nie je vymyslený seriál robí ešte pútavejším.

(0)

Lupin

Lupin je ďalším, tentoraz francúzskym, trhákom streamovacej služby Netflix. Assane Diop má za životný vzor literárneho zlodeja – gentlemana Arsena Lupina. Pred dvadsiatimi piatimi rokmi bol Assaneov otec krivo obvinený z krádeže náhrdelníka, čo ho zničilo. Preto sa Assane rozhodne pomstiť krádežou legendárneho náhrdelníku z Louvru. Seriál je bohatý na návraty do minulosti a dejové zvraty, vďaka čomu sa divák lepšie vžije do hlavnej postavy.

(0)

Mr. Robot

Tento lúpežný seriál nás zavedie do sveta hackerov. Elliot Alderson žije a pracuje v New Yorku ako inžinier kybernetickej bezpečnosti. Naverbuje ho „fsociety“ skupina hacktivistov vedená záhadným anarchistom s prezývkou „pán Robot“ a väčšina ich aktivít nie je legálna.

(0)

The Great Train Robbery

Dvojdielna miniséria BBC mapuje skutočné prepadnutie poštového vlaku idúceho z Glasgowa do Londýna z 8. augusta 1963. Prvá časť ukazuje udalosť z pohľadu skupiny lupičov od plánovania až po ich popravu. Druhá časť popisuje udalosť z pohľadu vyšetrovateľov Scotlandyardu.

(0)

Snatch

Seriál Snatch je natočený podľa rovnomenného filmu Guya Ritchieho z roku 2000. Sleduje skupinu kriminálnikov , ktorí sa nečakane zapletú do organizovaného zločinu po tom, čo našli už ukradnutý náklad zlata. Dej sa rýchlo a zaujímavo vyvíja pričom sa zbytočne nenaťahuje. Seriál má len dve série po 10 častí.

(0)

The Great Heist

The Great Heist je opäť seriál natočený podľa skutočných udalostí. Skupina lupičov ukradla z Kolumbijskej národnej banky 33 miliónov dolárov. Znova je všetko starostlivo naplánované, ale život a vzťahy prinesú nevyspytateľné situácie.

(0)

Ozark

Ozark je ďalším úspešným kúskom streamovacej platformy Netflix. Nezameriava sa na lúpež ani výrobu falošných peňazí, ale na pranie špinavých peňazí z mexickej drogovej činnosti v americkom Chicagu.

(0)

Good Girls

Good girls je inovatívny tým, že zlodejská skupina pozostáva čisto zo žien. “Obyčajných“ matiek žijúcich na predmestí Michiganu, ktoré sú unavené z toho, že v podstate živoria aj keď tvrdo pracujú a rozhodnú sa vykradnúť obchod. S jedlom však rastie chuť a ich ambície časom rastú.

Zdieľaj článok:
ARGO
ARGO

Výbery najlepších aplikácií, filmov, hier a hudby. V prípade, že chcete mať vašu vlastnú top 10-ku na Argu, tak nám napíšte na www.argo.sk@gmail.com