Top 10 – Najlepšie historické seriály

Historické seriály sú výrazne obľúbené u divákov, pretože ich vrátia v čase a pútavým spôsobom ukazujú ako ľudia žili v minulosti. Niektoré historické seriály sú postavené na fikcií, iné sledujú život reálnych postáv, ale aj tie môžu byť zdramatizované a prikrášlené, aby boli divácky pútavejšie. Prinášame vám zoznam desiatich najlepších historických seriálov, bez ohľadu na to, či sú plne autentické, mierne zdramatizované, alebo úplne vymyslené.

Zvoľ top desiatku

(1)

Outlander

Historická dráma s prvkami sci-fi a fantasy, ktorá sleduje osud zdravotnej sestry Claire Randall. Tá cestuje medzi svojou dobou – rokom 1946 a druhou polovicou 18. storočia, kedy v Škótsku zúri vojna kvôli snahe Stuartovcov znovu získať trón. Claire tak vedie dvojitý život. Seriál má skvelý cit pre dobové reálie a drsnú škótsku prírodu.

(1)

Frontier

Frontier je kanadsko - americký historický seriál ktorý mapuje súboj o ovládnutie obchodu s kožušinami v Severnej Amerike v 18. storočí. Bojujú medzi sebou hlavne domorodí obyvatelia Ameriky, rôzni imigranti z Európy a predstavitelia Hudson's Bay Company, ktorá sa snaží udržať svoj monopol v obchode s kožušinami nedotknutý. Seriál je plný hereckých hviezd .

(1)

Vikings

Vikingovia sa stali najobľúbenejším a podľa kritikov najlepším historickým seriálom posledných rokov. Za tento titul vďačí výnimočnej produkcii, kostýmovému výtvarníctvu, hudbe, kamere a realistickému preneseniu diváka do raného stredoveku.

(1)

The Terror

Teror je historický seriál s hororovými a mysterióznymi prvkami. Dej prvej série sa odohráva okolo britskej Kráľovskej námornej expedície v 19. storočí, ktorá sa vydala na objavovanie Arktídy a z ktorej sa nikdy nevrátila. Druhá séria je o komunite japonských väzňov prenasledovanej nadprirodzenou bytosťou počas ich uväznenia v americkom internačnom tábore počas druhej svetovej vojny. Tento seriál vsadil predovšetkým na hororové prvky zasadené do minulosti.

(0)

Knightfall

Hoci sa tento seriál dočkal len dvoch sérií, rozhodne si zaslúži divácku pozornosť. Zavedie nás do 14. storočia a ukáže fungovanie templárskeho rytierskeho rádu. Vzostup a pád týchto francúzskych rytierov je tu zobrazený verne, hoci ústredná postava – rytier Landry de Lauzon je vymyslená.

(0)

The Borgias

Borgiovci sú mocný šľachtický rod pôsobiaci v renesančnom Taliansku. Z jeho radov vzišli dvaja pápeži a seriál mapuje obdobie, keď sa Rodrigo de Boirga stal pápežom Alexandrom VI. Seriál živo popisuje škandalózne praktiky tohto rodu, aby si udržal moc .

(0)

Black Sails

Aj tento historický seriál nás zavedie do 18. storočia. Čierne vlajky nám približujú zlatý vek pirátov. Seriál je inšpirovaný románom "Ostrov pokladov" od Roberta Louisa Stevensona a odohráva sa v období pred udalosťami z knihy. Objasňuje priebeh súperenia o nadvládu v Karibiku. Je plný akcie a zaujímavých dejových zvratov.

(0)

The Last Kingdom

The Last Kingdom (Posledné kráľovstvo) je historický seriál postavený na fikcií a natočený podľa knižnej predlohy Saxon stories (Saské príbehy) Seriál sleduje príbeh Uhtreda z Bebbanburgu, saského šľachtica, ktorý bol zajatý a vychovaný Vikingami. Ako vyrastá, Uhtred sa musí vysporiadať s komplikovanou politickou situáciou 9. storočia v Anglicku, ktoré je rozdelené medzi anglosaské kráľovstvá a okupačnú armádu dánskych Vikingov. Uhtred si musí vybrať stranu.

(0)

Spartacus

Spartakus je televízny seriál, ktorý sa vysielal od roku 2010 do roku 2013 celkovo tri sezóny na Starz. Séria sa odohráva v prvom storočí pred Kristom a sleduje život tráckeho gladiátora, ktorý viedol povstanie otrokov proti Rimanom. V základných faktoch sa pomerne dobre drží skutočných udalostí z tejto najznámejšej rebélie otrokov v antickom Ríme, ale je popretkávaný množstvom vedľajších vymyslených dejových línii, aby bol akčnejší. Poteší fanúšikov filmov 300 a Gladiátor.

(0)

Poldark

Poldark je historická dobová dráma odohrávajúca sa počas Americkej revolúcie – boja USA za nezávislosť na konci 18. storočia. Dej je zasadený do Cronwallu v juhozápadnom Anglicku, kde sa Ross Poldark vracia z dlhých bojov domov. Problém je, že si všetci vrátane jeho lásky mysleli, že vo vojne zahynul a medzitým sa zasnúbila s iným mužom. Seriál je historicky autentický a verne sa drží svojej knižnej predlohy.

Zdieľaj článok:
ARGO
ARGO

Výbery najlepších aplikácií, filmov, hier a hudby. V prípade, že chcete mať vašu vlastnú top 10-ku na Argu, tak nám napíšte na www.argo.sk@gmail.com