Top 10 – Najlepšie filmy s upírmi

Filmy s upírmi sú populárne už desaťročia a medzi fanúšikmi hororu sú stále obľúbené. V týchto filmoch je zvyčajne hlavným antagonistom upír, ktorému sa ľudský hrdina snaží zabrániť okrem iného v pustošení a terorizovaní iných. V týchto filmoch sa často rozoberajú témy nesmrteľnosti, moci a zakázanej lásky, vďaka čomu sú napínavé a zároveň vzbudzujú divákana to, aby sa nad témami filmu zamyslel. Vďaka zmesi hororu, napätia a romantiky sa nemožno čudovať, že upírske filmy sú dodnes také populárne.

Zvoľ top desiatku

(1)

Dracula (1992)

Dracula Brama Stokera (1992) je ďalším klasickým upírskym filmom s Garym Oldmanom v hlavnej úlohe titulnej postavy. Táto adaptácia románu Brama Stokera sleduje príbeh Draculu, ktorý sa pokúša presťahovať z Transylvánie do Anglicka a hľadá svoju stratenú lásku. Film obsahuje niekoľko kultových scén a hereckých výkonov, vďaka ktorým si ho musí pozrieť každý fanúšik upírskych filmov.

(1)

Fright Night (1985)

Vo filme Fright Night (1985) si Chris Sarandon zahral upíra, ktorý sa nasťahuje do predmestskej štvrte a začne terorizovať jej obyvateľov. Je na jednom odvážnom tínedžerovi, aby zachránil svoju rodinu pred týmto krvilačným tvorom skôr, než bude neskoro. Táto kultová klasika vás určite pobaví zmesou hororu, komédie a napätia.

(1)

Blade (1998)

Blade (1998) v hlavnej úlohe Wesleyho Snipesa ako Bladea, hybrida napoly upíra a napoly človeka, ktorý loví upírov, aby sa pomstil tým, ktorí sú zodpovední za zabitie jeho matky, keď bol ešte dieťa. Tento akčný superhrdinský film určite poteší fanúšikov, ktorí hľadajú napínavé bojové scény a sekvencie špeciálnych efektov.

(0)

Interview s upírom (1994)

Interview s upírom (1994) je klasický upírsky film s Tomom Cruisom a Bradom Pittom v hlavných úlohách. Sleduje príbeh upíra Louisa, s ktorým novinár robí rozhovor o jeho živote nesmrteľného. Film je plný napätia a hrôzy, vďaka čomu je jedným z najobľúbenejších upírskych filmov všetkých čias.

(0)

Od súmraku do úsvitu (1996)

Vo filme Od súmraku do úsvitu (1996) si v tejto akčnej upírskej snímke zahrali George Clooney a Quentin Tarantino. Film sleduje dvoch zločincov na úteku pred zákonom, ktorí sa ocitnú v bare plnom upírov. Je to vzrušujúca jazda plná napätia a mrazenia, ktorá vás udrží v napätí až do samého konca.

(0)

Cronos (1993)

Cronos (1993) je mexický horor režiséra Guillerma del Tora, ktorý rozpráva príbeh staršieho muža, ktorý objaví starodávne zariadenie, ktoré mu poskytuje večný život, ale zároveň ho premení na upíra. Je to zaujímavý pohľad na vampirizmus, ktorý vás nechá premýšľať ešte dlho po jeho skončení.

(0)

30 dní dlhá noc (2007)

V snímke 30 dní dlhá noc (2007) si Josh Hartnett zahral šerifa na Aljaške, ktorý musí chrániť svoje mesto pred upírmi počas mesiac trvajúcej zimnej noci, keď sa k nim nedostane slnečné svetlo. Tento napínavý thriller vás bude držať v napätí až do jeho strhujúceho záveru.

(0)

Svitanie (2009)

Film Daybreakers (2009) sa odohráva v roku 2019, kde upíri ovládli spoločnosť kvôli potrebe ľudskej krvi na prežitie, zatiaľ čo ľudia kvôli jej nedostatku takmer vyhynuli. Je na jednom vedcovi, aby našiel spôsob, ako zachrániť ľudstvo skôr, než bude neskoro, v tomto sci-fi horore s Ethanom Hawkeom a Willemom Dafoeom v hlavných úlohách.

(0)

Morbius (2022)

V snímke Morbius (2022) si Jared Leto zahrá doktora Michaela Morbia, uznávaného vedca, ktorého pokus vyliečiť sa zo vzácnej choroby krvi ho premení na niečo oveľa horšie, než si kedy predstavoval - na živého upíra! Táto pripravovaná marvelovka sľubuje množstvo akcie a vzrušenia.

(0)

Vampire Hunter D (2000)

Film Lovec upírov D (2000) vychádza zo série románov Hideyukiho Kikuchiho o D, nesmrteľnom ‚dhampírovi‘, ktorý má za úlohu loviť upírov po celej postapokalyptickej Zemi, aby ochránil ľudstvo pred ich zlými plánmi! Táto anime klasika s úžasnou animáciou a množstvom akčných sekvencií určite poteší fanúšikov, ktorí hľadajú old school upírske vzrušenie.

Zdieľaj článok:
ARGO
ARGO

Výbery najlepších aplikácií, filmov, hier a hudby. V prípade, že chcete mať vašu vlastnú top 10-ku na Argu, tak nám napíšte na www.argo.sk@gmail.com