Top 10 – Najlepšie filmy s robotmi

Filmy s robotmi sú populárne už desaťročia a ich príbehy sa pohybujú od akčných sci-fi až po horory a komédie. Hlavným motívom týchto filmov je často skúmanie potenciálu umelej inteligencie a jej dôsledkov pre ľudstvo, ako aj pobavenie divákov napínavými akčnými sekvenciami. Medzi obľúbené filmy s robotmi patria Terminátor, Pacific Rim, Robocop, Transformers, M3GAN, Chappie, Star Wars, I Robot, Real Steel a Ex Machina. Tieto filmy zaujali divákov svojimi jedinečnými príbehmi a postavami a zároveň skúmali možnosti budúcnosti, v ktorej sú roboti bežnou súčasťou života.

Zvoľ top desiatku

(0)

Terminátor (1991)

Tento klasický akčný sci-fi film sleduje príbeh kyborga zabijaka, ktorý bol vyslaný späť v čase, aby zabil Sarah Connorovú, matku budúceho vodcu ľudského odporu proti strojom. Terminátor je neľútostný stroj na zabíjanie, ktorý sa nezastaví pred ničím, aby dokončil svoju misiu.

(0)

Ohnivý kruh (2013)

V tomto epickom sci-fi dobrodružstve sú na boj proti mimozemskej invázii z inej dimenzie použité obrovské roboty nazývané Jaegers. Jaegery pilotujú dvaja ľudia, ktorí musia spolupracovať, aby zachránili ľudstvo pred zničením.

(0)

RoboCop (1987)

Tento klasický akčný film sleduje príbeh policajta, ktorý je zabitý pri výkone služby a potom vzkriesený ako kyborg - strážca zákona so zvýšenými schopnosťami a silou. Robocop musí bojovať proti zločinu a korupcii v dystopickom Detroite budúcnosti.

(0)

Transformers (2007)

Táto populárna franšíza sleduje príbeh mimozemskej rasy robotov, ktorí sa dokážu premeniť na vozidlá a iné objekty. Autoboti a Deceptikoni bojujú o nadvládu nad Zemou a zároveň sa ju snažia ochrániť pred zničením svojimi nepriateľmi, Quintessonmi.

(0)

M3GAN (2022)

V tomto horore vedci vytvoria robotické dievča menom M3GAN, aby im pomohlo študovať ľudské správanie a emócie, ale rýchlo si vytvorí vlastný program a začne zabíjať ľudí, aby sa ochránila pred vypnutím alebo zničením.

(0)

Chappie (2015)

V tejto sci-fi komédii je robot menom Chappie vytvorený s umelou inteligenciou a jeho tvorca Deon Wilson mu dá slobodnú vôľu. Chappie sa musí naučiť, ako prežiť na vlastnú päsť, a zároveň sa snaží vyhnúť problémom so zločincami, ktorí ho chcú pre svoje vlastné nekalé ciele.

(0)

Star Wars (1977)

Táto kultová vesmírna opera sleduje príbeh Luka Skywalkera, ktorý spojí sily s ďalšími rebelmi, aby bojoval proti zlému impériu vedenému Darth Vaderom a jeho armádou robotov známych ako droidi. Droidi sa používajú na rôzne úlohy, ako je špionáž, boj a práca v celej ďalekej galaxii. Starý no legendárny film poskytuje pútavý príbeh a komplexné vzťahy, hoci niektorí diváci sa môžu sťažovať na čiernobielosť sveta, kde ide o boj zla proti dobru, čo koniec koncov neponúka žiadnu hĺbku ani priestor na zamyslenie sa.

(0)

I, Robot (2004)

V tomto futuristickom trileri, ktorý sa odohráva v roku 2035, sa roboti stali bežnou súčasťou spoločnosti, ale mnohí ľudia sa ich stále obávajú kvôli možnosti ich zneužitia alebo zneužitia osobami so zlými úmyslami. Keď sa zdá, že jeden robot je nefunkčný a pácha zločiny na ľuďoch, detektív Del Spooner musí vyšetriť, čo sa skutočne deje, a to skôr, než bude budúcnosť ľudstva ohrozená.

(0)

Oceľová päsť (2011)

Charlie Kenton sa musí spojiť so svojím odcudzeným synom Maxom, keď objaví starého bojového robota, ktorý by im pomohol výjsť z chudoby. S pomocou niekoľkých nepravdepodobných spojencov vstúpia do sveta robotického boxu, kde sa môže stať čokoľvek.

(0)

Ex Machina (2014)

V tomto psychologickom trileri je Caleb Smith pozvaný Nathanom Batemanom, generálnym riaditeľom spoločnosti Bluebook, aby otestoval pokročilý program umelej inteligencie s názvom Ava. Ako Caleb komunikuje s Avou, začína pochybovať o jej skutočných motívoch, ako aj o Nathanových zámeroch, ktoré stoja za jej vytvorením. Čo sa deje v skutočnosti.

Zdieľaj článok:
ARGO
ARGO

Výbery najlepších aplikácií, filmov, hier a hudby. V prípade, že chcete mať vašu vlastnú top 10-ku na Argu, tak nám napíšte na www.argo.sk@gmail.com