TOP 10 – Najlepšie anime jesennej sezóny 2022

Rok 2022 bol bohatý na nové anime série, ako Chainsaw Man a taktiež tie, ktoré sa dočkali pokračovania po niekoľkých rokoch, ako chorobne známa fantasy séria Bleach. Ak premýšľate nad tým aké nové anime sa rozhodnete pozrieť, tak tento list top 10 anime jesennej sezóny 2022 vám pomôže s výberom.  

Anime série môžete sledovať na Crunychyroll

Zvoľ top desiatku

(3)

SPY x FAMILY Cour 2

Super špión známy len pod prezývkou Twilight potrebuje pre zvládnutie svoje prísne tajnej misie v utajení založiť rodinu. Pod novou identitou ako psychiater Loyd Forfger sa rýchlo ožení s mladou úradničkou, adoptuje dieťa a psa. Táto zvláštna rodinka však skrýva viaceré tajomstvá. Jeho žena Yor Briar žije dvojitý život a pracuje aj ako nájomný vrah pod menom “Tŕňová princezná“. Dcéra Anya je výsledok experimentov na deťoch a dokáže čítať myšlienky. Pes nie je žiadnou výnimkou a vďaka experimentom získal schopnosť vidieť budúcnosť. Založenie rodiny je nutné pre zvládnutie operácie Strix so zámerom zabránenia vojny medzi krajinami Ostania a Westalis. Napriek tomu, že rodina je založená na podvode, všetci si k sebe nachádzajú cestu a zvládajú tak aj tie najkomplikovanejšie situácie.

(1)

Chainsaw Man

Denji je teeneger, ktorý žije s Pochitou – malým zlatým diablikom zosobňujúcim strach z motorových píl.Pre obrovský dlh, ktorý mu zanechal otec, žije Denji na úplnom dne spoločnosti a spláca dlh lovením a zabíjaním iných diablov s pomocou Pochity. Jedného dňa Denjiho zradia a zabijú. Ako ho opúšťa vedomie a život, uzatvorí zmluvu s Pochitou a je oživený ako "Chainsaw Man" – človek so srdcom diabla.

(1)

The Eminence in Shadow

Isekai anime, v ktorom hlavný protagonista usilovne trénuje, aby bol najmocnejšou bytosťou na svete, ale zistí, že v ľudskom svete, je limitovaný, pretože nemôže používať mágiu. Prichádza k presvedčeniu, že jediná cesta ako sa stať najmocnejším a neporaziteľným, je získať schopnosť ovládania nukleárnej energie. Všetko sa zdá stratené, aleprichádza „Truck-kun“, ktorý pošle chlapca do iného sveta, kde existuje mágia a splní tak jeho sen. Cid sa ale nechce správať ako hrdina, túži užívať si život ako vedľajšia postava. Cid Kagenou alias „Eminence in Shadow“ zakladá hárem organizáciu Shadow Garden. S jej pomocou bojuje aby vymietol všetko zlo z nového sveta, niekedy aj pomocou jadrového výbuchu. „I am Atomic“ Cid Kagenou.

(1)

BLEACH: Thousand-Year Blood War

Posledný arc populárnej mangy Tita Kubeho sa konečne dočkal animovanej verzie. Soul Society sleduje náhle zvýšenie likvidácie Hollowov v svete žijúcich. Nezávisle prichádzajú informácie o miznutí obvyteľov z Rukon oblasti v Soul Society. Aby toho nebolo málo, Seiretei je pod útokom skupiny, ktorá sa označuje ako Wandenreich. Wandenreich vedená Yhwachom, „otcom všetkýh Quincey“ vyhlásila vojnu Soul Society a všetkým Shinigami s posolstvom „Wandenreich zničí celú Soul Society za 5 dní“. História a pravda, ktorá bola utajovaná Soul Society takmer tisíc rokov, bude konečne odhalená.

(0)

My Hero Academia Season 6

Deku spolu s Bakugom a Todorokim pracujú v kancelárii hrdinu číslo 1, Endeavora. Deku sa zdokonaľuje v používaní novej schopnosti „Blackwhip“, ktorý objavil v svete „One For All“. Medzitým Tomura Shigaraki z Légie zločincov bojuje proti Armáde za oslobodenie meta ľudí vedenej Re-Destrom. Ako je počas boja s Re-Destrom v na pokraji porážky, vrátia sa mu stratené spomienky na príšerné detstvo a prebudia sa v ňom nové schopnosti. Stáva sa vodcom Armády za oslobodenie meta ľudí, je mocnejší a túži po silnejších schopnostiach, aby zničil celý svet.

(0)

One Piece

Najpopulárnejšie anime na svete o gumennom chlapcovi Luffym, ktorý so svojou partiou pirátov brázdi moria s jediným cieľom – nájsť legendárny poklad „One Piece“ a stáť kráľom všetkých pirátov.

(0)

Mob Psycho 100 III

3. séria anime podľa mangy autora, ktorý vytvoril aj populárnu mangu One Punch Man. Mob absorboval všetku energiu, aby zachránil šefa „Tesáka“ Suzukiho a spôsobil tým výklíčenie obrovskej brokolice v meste. Brokolica je uctievaná sektou Psycho Helmet Religion ako božský strom a postupne je celé mesto očarované týmto nebezpečným stromom. Mob musí prísť na to ako zoťať tento podivný strom s pomocou Reigena, Ritsua a Terua.

(0)

BLUELOCK

Túžba Japonska po víťazstve Majstrovstiev sveta vo futbale privedie Japonskú futbalovú asociáciu k spusteniu nového tréningového programu s cieľom nájsť top útočníka pre národný tím. 300 stredoškolských študentov bojuje proti sebe, ale len jeden bude stáť na vrchole.

(0)

BOCCHI THE ROCK!

Hitori Gotoh “Bocchi-chan” je introvertné a hanblivé dievča s komunikačnými problémami. Počas základnej školy začala hrať na gitare s túžbou pridať sa ku kapele, s myšlienkou, že aj niekto tak hanblivý ako ona, by sa mohol presadiť a zažiariť. Pretože nemala žiadnch priateľov, cvičila a hrala každý deň 6 hodín o samote (najčastejšie zavretá v skrini vo svojej izbe). Po tvrdom tréningu sa stala skvelou gitaristkou a uploadovala svoje skladby na internet pod menom „Guitar Hero“ a snívla o tom, že raz bude hrať na koncerte v rámci školského kultúrneho festivalu. Nielenže sa jej nepodarilo za celý čas nájsť spoluhráčov do kapely, ale ani sa nenazdala a stala sa stredoškoláčkou bez jediného priateľa. Bola neskutočne blízko k tomu, aby prestala chodiť do školy a zostala zavretá vo svoje izbe, ale jedného dňa stretla Nijiku Ijichi, bubeníčku skupiny Kessoku a to viedlo k tomu že život „Bocchi-chan“ sa krok po kroku začal pomaly meniť.

(0)

Mobile Suit Gundam: The Witch from Mercury

Nová éra v ktorej množstvo korporácii zameralo svoje aktivity na skúmanie a využívanie vesmíru s vybudovaním obrovského systému, v ktorom sa točí kopec peňazí. Osamelé dievča z vzdialenej planéty Mercury prestupuje do novej školy s názvom Asticassia School of Technology, pod správou skupiny Beneritt, ktorá ovláda a dominuje priemyslu na výrobu bojových ľuďmi ovládaných mecha strojov. Jej meno je Suletta Mercury a prichádza, aby objavovala nový svet.

Zdieľaj článok:
ARGO
ARGO

Výbery najlepších aplikácií, filmov, hier a hudby. V prípade, že chcete mať vašu vlastnú top 10-ku na Argu, tak nám napíšte na www.argo.sk@gmail.com