Top 10 – Najlepšie weby, kde stiahnete fotky zadarmo

Free fotobanka slúži primárne pre ľudí s obmedzeným rozpočtom na ich projekt. Je prirodzené, že kvalita fotografií a vektorových ilustrácií nahraných na free fotobankách je podstatne nižšia, ale pri troche šťastia nájdete fotky, ktoré hľadáte v prijateľnej kvalite a zachytávajúce tému, ktorú potrebujete.

Zvoľ top desiatku

Card image cap
(1)

Pixabay

Pixabay je asi najlepšia free fotobanka, ktorá ponúka tisíce profesionálnych fotografií, ktoré je možné použiť na osobné alebo komerčné účely. Na sťahovanie fotografií je nutná registrácia. Po zaregistrovaní si môžete následne stiahnuť fotografiu v rôznych veľkostiach. Pixabay ponúka pre svojich užívateľov štandardné grafické formáty typu jpg, png alebo svg.

Card image cap
(1)

Unsplash

Potrebujete nejaké obrázky pre váš najnovší projekt, ale nemáte na to rozpočet. Unsplash je fotobanka, ktorá vám dokáže pomôcť. Táto stránka ponúka obrovský počet kvalitných fotiek, ilustrácií a wallpaperov zdarma.

Card image cap
(1)

Pexels

Webstránka zameraná na zdieľanie obrázkov a fotografií. Pexels používajú milióny aktívnych fotografov, umelcov, ale aj laikov z celého sveta na prezentáciu svojich fotografií. Licencia na používanie fotografií ponúka možnosť využiť fotky na osobné alebo komerčné účely.

Card image cap
(0)

Free images

Táto neuveriteľná fotobanka ponúka viac ako 400 000 fotografií a obrázkov zadarmo zahŕňajúcich všetky možné oblasti. Ak hľadáte miesto kde nájde každú fotografiu, na ktorú si spomeniete, tak potom free images je to pravé miesto, kde môžete začať. Freeimages ponúka svoje fotografie zadarmo, ale ak chcete získať povolenie na ich použitie, tak musíte, v niektorých prípadoch osloviť autorov fotografií.

Card image cap
(0)

Stockvalut

Stockvault zahŕňa menšie množstvo fotografického materiálu, ale na druhú stranu je databáza tejto stránky viac kvalitná. Stockvault ponúka pre svojich užívateľov logá, clip arty, textúry, pozadia, wallpapery a vektorové ilustrácie. Táto stránka je perfektným miesto na nájdenie free grafiky pre vašu stránku. Pred stiahnutím akéhokoľvek obrázku skontrolujte licenciu daného diela.

Card image cap
(0)

RGB stock

RGB stock patrí medzi free fotobanky, ktoré nemajú výraznejšie obmedzené práva na použitie fotiek nahraných na portály. Výhodou portálu je fakt, že sa nemusíte registrovať, aby ste si mohli stiahnuť fotku, o ktorú máte záujem. Takisto sa jedná o neziskový projekt, takže vás nebude otravovať veľké množstvo reklám. Neváhajte a dajte šancu tejto fotobanke.

Card image cap
(0)

Libreshot

Libreshot je stránka vytvorená profesionálnym fotografom ponúkajúcim public domain fotky. Webstránka je prehľadná s hlavnými kategóriami v postrannom menu. Ak potrebujete fotografie s nádychom slovenského prostredia a ľudí, tak potom táto fotobanka vám určite pomôže, keďže je prevádzkovaná českým fotografom.

Card image cap
(0)

Morguefile

Ak ste ilustrátor, grafik, webdizajnér, inštruktor alebo vlastník e-shopu, tak táto webstránka je určená pre teba. Morguefile ponúka tisíce fotografií zdarma. Hlavnou prednosťou stránky je excelentný nástroj na vyhľadávanie obrázkov. Fotografie môžete filtrovať prostredníctvom kľúčových slov, rozmeru fotky alebo aj farby. Fotobanka vyžaduje registráciu užívateľa.

Card image cap
(0)

Free digital photos

Free digital photos neponúka síce širokú kolekciu obrázkov a fotografií, ale na druhú stranu je materiál na stránke mimoriadne kvalitný. Táto stránka je perfektná pre oživenie vášho webu. Keďže free fotografie sú dostúpné iba v nízkom rozlíšení, tak by som ju neodporúčal pre dizajnérov zameraných na print.

Card image cap
(0)

Pixsector

Ďalšia stránka, kde môžete stiahnuť obrázky zadarmo je pixsector. Pixsector má širokú kolekciu free obrázkov, ikon, mockupov, fotiek, ktoré môžete stiahnuť bez registrácie. Jednoduché rozloženie stránky, prehľadná kategorizácia a široká databáza vás príjme pravidelne navštevovať túto free fotobanku.

Zdieľaj článok:
ARGO
ARGO

Výbery najlepších aplikácií, filmov, hier a hudby. V prípade, že chcete mať vašu vlastnú top 10-ku na Argu, tak nám napíšte na www.argo.sk@gmail.com