Top 20+ miest kde nájdete fotky a obrázky pre vašu stránku

Potrebuješ kvalitnú fotografiu pre leták, brožúru, webstránku alebo prezentáciu? Ak áno, tak potom tento článok ti ponúkne zoznam stránok kde nájdeš prémiové fotografie, ale aj obrázky zadarmo pre tvoj projekt.

PRÉMIOVÉ FOTOBANKY

Prémiové fotobanky ponúkajú narozdiel od portálov s obrázkami zdarma omnoho vyššiu kvalitu. Fotografie nahrané na prémiových fotobankách podliehajú poväčšinou schvaľovaniu, čiže na nich nájdeš výhradne fotky od profesionálnych fotografov alebo umelcov.

1. SHUTTERSTOCK


shutterstock
Shutterstock je na najväčšia fotobanka na svete. Každý deň sú na tejto stránke uverejnené tisíce nových profesionálnych fotografií, ilustrácií alebo vektorov. Vyber si odberateľský plán, ktorý ti najviac vyhovuje a začni sťahovať povolené množstvo fotografií.

2. DREAMSTIME


dreamstime
Dreamstime je uznávaným lídrom v oblasti prémiových fotografií a hlavný poskytovateľ vysoko kvalitných digitálnych obrázkov za neuveriteľné nízke ceny. Všetky obrázky dostupné na stránke sú poskytnuté komunitou Dreamstime fotografov, pričom každá fotografia podlieha schvaľovaniu editormi stránky. Databáza stránky je každý deň aktualizovaná tisíckami nových obrázkov.

3. DOLARPHOTOCLUB


dollarphoto
Dolarphotoclub je pomerne nový projekt ponúkajúci viac ako 50 miliónov profesionálnych fotografií a vektorov v cene jedného dolára za fotku. Zaregistrujte sa na stránke, kúpte si minimálny kredit a začnite sťahovať úžasné fotky za naozaj bezkonkurenčnú cenu.

4. PHOTODUNE


photodune
Photodune je stránka spadajúca pod sieť webov firmy Envato, ktorá okrem prémiových fotiek ponúka hudbu, prezentačné videa, webové témy, kód alebo 3D modely. Na photodune je možné objednávať fotografie prostredníctvom paypal účtu. Cena samotnej fotografie závisí od jej rozmeru. Extra malé fotografie stoja dollár, extra veľké sedem dolárov.

5. ISTOCK


istock
Istock ponúka milióny dostupných, unikátnych obrázkov a prémiových fotografií. Obrázky môžu byť stiahnuté prostredníctvom istock kreditov, ktoré sú predávané v balíčkoch. Hlavné výhody tejto fotobanky sú jednoduché vyhľadávanie, dobrá kategorizácia a všeobecná prehľadnosť.

6. 123RF


123RF
123rf je fotobanka plná profesionálnych fotiek za dostupné ceny. Portál 123rf je pravidelne aktualizovaný o kreatívne fotografie pre akýkoľvek váš projekt. Za jednorázový poplatok do vybraného plánu dostaneš prístup ku veľkému množstvu kvalitných fotografií vo vysokom rozlíšení vhodných pre web a print. Alternatívne si tiež môžete zakúpiť kredity a sťahovať obrázky v menších množstvách za nízke ceny.

7. FOTOLIA


fotolia
Fotolia je fotobanka odhodlaná ponúkať kreatívne a dostupné fotky a vektorové obrázky. Fotobanka ponúka milióny royalty-free obrázkov, fotiek, vektorov, ilustrácií a video klipov. Nezáleží na tom či si dizajnér, manažér, podnikateľ alebo študent. Fotolia má pre teba obrázky pre tvoju webstránku, brožúru, reporty alebo slajdy v top kvalite.

8. BIGSTOCKPHOTO


bigstockphoto
Bigstock je jednoduchý a prehľadný elektronický obchod ponúkajúci kvalitné fotky a obrázky. Bigstock ponúka viac ako 30 miliónov prémiových fotiek a ilustrácií od talentovaných fotografov a umelcov z celého sveta. Zakúpte si balíček kreditov alebo si objednajte ešte dnes konkrétnu fotografiu o ktorú máte záujem.

9. PHOTOSPIN


photospin
Photospin je fotobanka ponúkajúca milióny fotografií, vektorov a ilustrácií. Táto fotobanka pôsobí už niekoľko rokov a za toto obdobie vybudovala databázu naozaj kvalitných obrázkov pre váš podnik. Na výber máte zakúpenie plánu na stanovené obdobie (mesiac) alebo si môžete zakúpiť konkrétnu fotografiu už od 2$. Okrem iného nájdete na webe užitočné postupy ako použiť kúpne fotografie alebo ilustrácie.

10. CANSSTOCKPHOTO


canstockphoto
Canstockphoto je jedna z najväčších fotobaniek. Canstockphoto je domovom tisícov profesionálnych fotografov a aktívnych členov tejto komunity. Canstockphoto v mnohom pripomína shutterstock. Na výber máte plány na odoberanie fotiek, ktoré si môžete vybrať v závislosti od množstva fotiek, ktoré potrebujete alebo si môžte jednoducho objednať kredity a kúpiť fotky, ktoré vás oslovili na stránke.

FOTOBANKY S FOTKAMI ZADARMO

Free fotobanka slúži primárne pre ľudí s obmedzeným rozpočtom na ich projekt. Je prirodzené, že kvalita fotografií a vektorových ilustrácií nahraných na free fotobankách je podstatne nižšia, ale pri troche šťastia nájdete fotky, ktoré hľadáte v prijateľnej kvalite a zachytávajúcich tému, ktorú potrebujete.

1. FREEIMAGES


freeimagescom
Táto neuveriteľná fotobanka ponúka viac ako 400 000 fotografií a obrázkov zadarmo zahŕňajúcich všetky možné oblasti. Ak hľadáte miesto kde nájde každú fotografiu, na ktorú si spomeniete, tak potom free images je to pravé miesto, kde môžete začať. Freeimages ponúka svoje fotografie zadarmo, ale ak chcete získať povolenie na ich použitie, tak musíte, v niektorých prípadoch osloviť autorov fotografií.

2. PIXABAY


pixabay
Pixabay je asi najlepšia free fotobanka, ktorá ponúka tisíce profesionálnych fotografií, ktoré je možné použiť na osobné alebo komerčné účely. Na sťahovanie fotografií je nutná registrácia. Po zaregistrovaní si môžete následne stiahnuť fotografiu v rôznych veľkostiach. Pixabay ponúka pre svojich užívateľov štandardné grafické formáty typu jpg, png alebo svg.

3. RGBSTOCK


rgbstock
Potrebujete nejaké obrázky pre váš najnovší projekt, ale nemáte na to rozpočet. RGB Stock je fotobanka, ktorá vám dokáže pomôcť. Táto stránka ponúka obrovský počet vysoko kvalitných fotiek, ilustrácií a wallpaperov zdarma.

4. FLICKR


flickr
Najväčšia online komunita zameraná na zdieľanie obrázkov a fotografií. Flickr používajú milióny aktívnych fotografov, umelcov, ale aj laikov z celého sveta na prezentáciu svojich prác. Portál flickr však nemôžeme zaradiť medzi bežné fotobanky. Pred tým ako nájdete nejaký obrázok, ktorý máte v pláne použiť, oslovte autora a požiadajte ho o súhlas na komerčné použitie jeho diela.

5. Pixsector


pixsector
Ďalšia stránka, kde môžete stiahnuť obrázky zadarmo je pixsector. Pixsector má širokú kolekciu free obrázkov, ikon, mockupov, fotiek, ktoré môžete stiahnuť bez registrácie. Jednoduché rozloženie stránky, prehľadná kategorizácia a široká databáza vás príjme pravidelne navštevovať túto free fotobanku.

6. STOCKVAULT


stockvault
Stockvault zahŕňa menšie množstvo fotografického materiálu, ale na druhú stranu je databáza tejto stránky viac kvalitná. Stockvault ponúka pre svojich užívateľov logá, clip arty, textúry, pozadia, wallpapery a vektorové ilustrácie. Táto stránka je perfektným miesto na nájdenie free grafiky pre vašu stránku. Pred stiahnutím akéhokoľvek obrázku skontrolujte licenciu daného diela.

7. UNPROFOUND


unprofound
Unprofound patrí medzi free fotobanky, ktoré nemajú výraznejšie obmedzené práva na použitie fotiek nahraných na portály. Výhodou portálu je fakt, že sa nemusíte registrovať, aby ste si mohli stiahnuť fotku, o ktorú máte záujem. Takisto sa jedná o neziskový projekt, takže vás nebude otravovať veľké množstvo reklám. Neváhajte a dajte šancu tejto fotobanke.

8. LIBRESHOT


libreshot
Libreshot je stránka vytvorená profesionálnym fotografom ponúkajúcim public domain fotky. Webstránka je prehľadná s hlavnými kategóriami v postrannom menu. Ak potrebujete fotografie s nádychom slovenského prostredia a ľudí, tak potom táto fotobanka vám určite pomôže, keďže je prevádzkovaná českým fotografom.

9. MORGUEFILE


morguefile
Ak ste ilustrátor, grafik, webdizajnér, inštruktor alebo vlastník e-shopu, tak táto webstránka je určená pre teba. Morguefile ponúka tisíce fotografií zdarma. Hlavnou prednosťou stránky je excelentný nástroj na vyhľadávanie obrázkov. Fotografie môžete filtrovať prostredníctvom kľúčových slov, rozmeru fotky alebo aj farby. Fotobanka vyžaduje registráciu užívateľa.

10. FREE DIGITAL PHOTOS


freedigitalphotos
Free digital photos neponúka síce širokú kolekciu obrázkov a fotografií, ale na druhú stranu je materiál na stránke mimoriadne kvalitný. Táto stránka je perfektná pre oživenie vášho webu. Keďže free fotografie sú dostúpné iba v nízkom rozlíšení, tak by som ju neodporúčal pre dizajnérov zameraných na print.

od admin

Grafický dizajnér, ilustrátor a programátor. Miluje prírodu a všetky formy digitálneho umenia. Môžete ho sledovať na Facebooku, Google+ alebo twittery.